• بازدید : 959

  • پ

  • شناسه خبر : 6998

آیین رونمایی کتاب مهندس مسلمان برگزار شد
آیین رونمایی از کتاب مهندس مسلمان، سرگذشت مهندس منوچهر سالور پدر صنعت سیمان در شرکت سیمان آبیک برگزار شد.

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی آیین رونمایی از کتاب سرگذشت پدر صنعت سیمان مهندس منوچهر سالور با عنوان مهندس مسلمان در شرکت سیمان آبیک با حضور سرپرست شرکت سیمان آبیک، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، عسگری؛ البرز پژوه و مسولین شهری و شهرستانی برگزار شد. 

در این آیین آهنی‌ها، سرپرست شرکت سیمان آبیک با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی حمایت از کتاب را اقدامی موثر عنوان کرد و گفت: شرکت سیمان آبیک در راستای وظایف اجتماعی خود حمایت از نشر کتاب مهندس مسلمان زندگی نامه مهندس منوچهر سالور و بازگشایی کتابخانه مشارکتی شهید مهندس فخری زاده در شهرک مسکونی سیمان آبیک از این قبیل بوده است.

معدنی پور؛ مدیر کل کتابخانه‌های عمومی البرز در این آیین گفت: مفتخریم که در سالی که به نام تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین نامگذاری شده بتوانیم قدم کوچکی در این مسیر برداریم. رونمایی از کتابی که به زندگی نامه و خاطرات مهندس سالور پدر صنعت سیمان کشور پرداخته فرصتی است برای توجه به عزیزانی که صادقانه و بدون ادعا چرخ تولید و صنعت را در کشور در سخت‌ترین شرایط به حرکت در آورده اند.

 

او افزود: نکات ارزنده‌ای که در این کتاب درباره شخصیت مهندس سالور در زمینه اهتمام ویژه ایشان به تولید ملی و راه اندازی کارخانه‌های صنعتی جدید در دهه‌های گذشته بیان شده نشان از اندیشه والا و عمق نگاه وطن دوستی این شخصیت بزرگ دارد.

 

عسگری نیز در این آیین به شخصیت فردی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی منوچهر سالور بر اساس کتب‌های مختلف تاریخی اشاره کرد و همچنین کتاب مهندس مسلمان را بررسی و این کتاب را دارای ابعاد مختلف موثر عنوان کرد.

 

گفتنی است پس از رونمایی از کتاب مهندس مسلمان افتتاح و بازگشایی کتابخانه مشارکتی شهید فخری زاده در شهرک مسکونی سیمان آبیک صورت گرفت.