• 11 اردیبهشت , 1400

  • 5:18 ب.ظ

  • بازدید : 2503

  • پ

  • شناسه خبر : 6111

اتمام موفق ابر پروژه شرکت سیمان آبیک

با توان متخصصان داخلی

اتمام موفق ابر پروژه شرکت سیمان آبیک

 

خط اصلی کارخانه سیمان آبیک با همت و توان متخصصان داخلی پس از اجرای عملیات سنگین تعویض رینگ به چرخه تولید بازگشت.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت سیمان آبیک، حمید فرمانی مدیرعامل شرکت سیمان آبیک ضمن اعلام این خبر گفت: با توان متخصصان داخلی، برگ زرین دیگری در صنعت سیمان کشور رقم خورد و پروژه تعویض رینگ‌های کوره خط یک کارخانه سیمان آبیک برای اولین بار در کشور بدون کمک از شرکت های خارجی انجام شد.

 

وی افزود: پروژه تعویض رینگ‌های کوره خط یک شرکت سیمان آبیک که می‌توان در صنعت سیمان به‌عنوان ابر پروژه تعمیراتی از آن نام برد برای اولین بار در ایران با تکیه به توان و تخصص کارشناسان و مهندسان داخلی از ابتدای دی‌ماه سال ۱۳۹۹ شروع و در ابتدای اردیبهشت‌ امسال با موفقیت به اتمام رسید.

 

این مسئول فعال در صنعت سیمان  کشور اضافه کرد: تعمیرات اساسی بزرگ‌ترین کوره تولید کلینکر کشور به ظرفیت ۸هزار و ۵۰۰ تن در روز ، سنگین‌ترین تعمیرات انجام‌شده در کوره‌های تولید کلینکر کشور بوده که به همت و توان متخصصین داخلی، کلیه مراحل طراحی، مهندسی و عملیات اجرایی آن با موفقیت به اتمام رسید.

 

مدیرعامل شرکت سیمان آبیک گفت: در پروژه مذکور دو رینگ به قطر خارجی ۷ متر ۲۰ سانتی متر، سه قطعه از بدنه کوره به قطر  ۵ متر و ۸۰ سانتی متر و ده ها ردیف اقدامات تعمیراتی، بازسازی و بهینه سازی به وزن تقریبی ۱۲۰۰ تن و با رعایت کامل ملاحظات فنی و ایمنی تعویض و بازسازی گردید.

 

فرمانی افزود: درمجموع پیشگرمکن، کوره و داکت هوای ثالثیه بالغ‌بر هزار و ۹۰۰ تن عملیات نسوز کاری انجام پذیرفت.  که طی برنامه ریزی دقیق، تمهید اقلام، ابزار و ماشین الات سنگین و تخصصی و بدون هرگونه خسارت مالی و جانی  پس از ۴ ماه کار دقیق و مداوم با موفقیت به اتمام رسید.

 

گفتنی است با ورود مجدد این کوره به مدار تولید، ظرفیت تولید کلینکر شرکت سیمان آبیک به عنوان بزرگترین تولید کننده کلینکر ایران و خاور میانه، به ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن در روز رسید.

برچسب ها: