• بازدید : 3343

  • پ

  • شناسه خبر : 4501

کمک های ارسالی شرکت سیمان آبیک به سیل زدگان استان خوزستان

 

مجموعه شرکت سیمان آبیک ضمن ابراز همدردی با هموطنان عزیز سیل زده استان های غربی و جنوبی کشور اقدامات ذیل را در راستای مسئولیت های اجتماعی خود به انجام رسانیده است.

الف- کمک های نقدی:

اختصاص یک روز حقوق داوطلبانه پرسنل اعم از مدیران و کارکنان شرکت و پیمانکاران

با فراخوان عمومی توسط شورای اسلامی کار تا کنون تعدادی از همکاران اعلام آمادگی خود را جهت کسر یک روز حقوق اعلام نموده اند که تا اخذ مشارکت حداکثری ادامه خواهد یافت و از این محل مرحله دوم کمک ها ارسال خواهد شد.

ب- کمک های غیر نقدی:

با اعلام استان البرز بعنوان معین استان خوزستان با هماهنگی شرکت سیمان خوزستان ، جهت تحویل کمک های غیر نقدی به مراجع ذیربط اقلام ذیل شامل : پتو ۱۰۰ تخته، چادر ۱۲ نفره ۲۵عدد ، ماکارونی ۲۱۰۰ بسته ، انواع کنسرو ۱۰۰۰ قوطی ، پودر لباسشویی دستی ۵۰۴ عدد، شامپو ۱۹۲ عدد ، پوشک بچه و نوار بهداشتی ۳۹۶ بسته خریداری شده و با جمع آوری کمکهای غیر نقدی کارکنان شامل البسه زنانه و بچه گانه ، شیرخشک و … از کارخانه و کوی کارکنان شرکت به ارزش حدود ۲۵۰ میلیون ریال در روز پنجشنبه مورخ ۲۲/۰۱/۹۸ با یک دستگاه کامیونت به مقصد خوزستان حمل و در روز جمعه مورخ ۲۳/۰۱/۹۸ تحویل گردید.

ج-تجهیزات اعم از ماشین آلات سنگین ، سبک و غیره:

از لحظات اولیه جاری شدن سیل در روز دوشنبه مورخ ۱۲/۰۱/۹۸ جهت انحراف مسیر سیل بمنظور جلوگیری از ورود آن به روستای گازرسنگ واقع در ضلع جنوب غربی کارخانه تعداد ۱ دستگاه لودر به منطقه اعزام گردید. همچنین ۱ دستگاه بیل مکانیکی جهت انحراف مسیر سیل بمنظور جلوگیری از ورود آن به شهر نظرآباد واقع در ضلع جنوب شرقی کارخانه اعزام تا با همکاری مسئولین محترم منطقه و ستاد مدیریت بحران از ورود سیلاب به منازل جلوگیری گردد. لازم به ذکر است از زمان وقوع سیل تا پایان فروردین ماه جهت کنترل سیلاب های عبوری از معادن و اراضی کارخانه به پایین دست و پاکسازی مسیلها جمیعا تعداد ۲ دستگاه لودر، ۲ دستگاه بیل مکانیکی ، ۲دستگاه کامیون ، ۱ دستگاه گریدر و ۱ دستگاه بابکت کار پاکسازی ، تخریب بخشی از دیوار ضلع جنوبی ،لایروبی مسیل ها و … را با صرف حدود ۱۵۰ میلیون ریال به انجام رسانیده اند.

د-نیروی انسانی:

با توجه به حجم سیل عبوری از محدوده اراضی و سایت کارخانه و متاثر ساختن جاده قدیم کرج – قزوین و به جهت پاکسازی ، لایروبی ، ایجاد کانال و سایر امورات مربوطه از روز دوشنبه مورخ ۱۲/۰۱/۹۸ لغایت پنج شنبه ۲۲/۰۱/۹۸ جمعا تعداد ۲۰نفر نیرو با هزینه ۱۸۰ میلیون ریال مشغول انجام عملیات اجرایی بوده اند.

 

امید است با اقدامات صورت گرفته و تدابی آتی نقمت ناشی از سیلاب کاهش یافته و برکات نزولات الهی بیش از پیش بر این سرزمین نازل شود.