• بازدید : 813

  • پ

  • شناسه خبر : 2921

مراسم روز درختکاری

” آغاز ۴۰ هکتار جنگل کاری در شرکت سیمان آبیک “
در مراسمی به مناسبت روز درختکاری ، آغاز طرح ۴۰ هکتاری جنگل کاری در اراضی شرکت سیمان آبیک کلید خورد.
به مناسبت هفته درختکاری و به همت مسئولین شرکت سیمان آبیک با حضور نماینده محترم ولی فقیه در شهرستان نظرآباد ( حجه الاسلام و المسلمین وثوق ) ، فرماندار محترم شهرستان نظرآباد جناب مهندس آقایی ، فرمانده محترم سپاه شهرستان جناب آقای سرهنگ کوه خیل ، ریاست محترم منابع طبیعی جناب آقای مهندس افتخاری ، ریاست محترم محیط زیست شهرستان مهندس قاسم پور ، جمعی دیگر از مسئولین شهرستان نظرآباد و مدیریت محترم عامل شرکت سیمان آبیک جناب آقای مهندس فتوگرافی ، مدیران و مسئولان شرکت سیمان طرح جنگل کاری اراضی شرکت سیمان آبیک و در عین حال کریدور ورودی استان البرز آغاز گردید .
لازم به ذکر است که طرح مذکور در چهار فاز ۱۰ هکتاری به انجام خواهد رسید .
شایان توجه است که فضای سبز اجرا شده در گذشته توسط شرکت سیمان آبیک تا به امروز شامل ۱۹۷ هکتار میباشد که در مجموع ۳۴% کل اراضی شرکت را شامل می شود و این در حالی است که الزامات زیست محیطی ۲۵% اراضی تحت اختیار هر مجموعه صنعتی را شامل طرح فضای سبز بشمار می آورد .
در مراسم مذکور به میزان ۳ هکتار از فاز اول این طرح عظیم با شعار ” هفته منابع طبیعی با مردم و برای مردم ” کاشته شد .
ریاست محیط زیست شهرستان با تاکید بر هرچه پربار تر کردن فضای سبز و جنگل کاری شهرستان ، این نمونه طرح های جنگل کاری را بسیار موثر در حفاظت از محیط زیست دانست .
فرماندار شهرستان نظرآباد نیز طی سخنانی ضمن اشاره به پاسداشت هفته درختکاری و سبز نمودن ورودی شهرستان و استان البرز مراتب سپاس و قدردانی را از مدیریت عامل شرکت سیمان آبیک ، مهندس فتوگرافی ، مسئولان محیط زیست و دیگر مدیران این شرکت ابراز داشتند .
در ادامه مراسم نماینده محترم ولی فقیه حجه الاسلام والمسلمین وثوق با اشاره به موضوع پاسداری و حفاظت از محیط زیست در مبانی اسلام تاکید داشتند که حفاظت از محیط زیست و گسترش فضای سبز باعث تبلور فکر و اندیشه و تلطیف روح و نیز ادراک مفهوم قدرت خداوند و حلول آن در طبیعت و زندگی خواهد شد .
در پایان نیز به دست هرکدام از حاضرین در مراسم نهالی کاشته شد .

روابط عمومی شرکت سیمان آبیک